.
.
TP-Link
.
Školení
.
Bezdrátové připojení
.
EV bike
.
Blog zaměstnanců
Vyhledávání zboží Navigace
Novinky a aktuality na www.mikrotik.cz

Hot Swap zdroj pro CCR1072-1G-8S+

Hot Swap zdroj pro CCR1072-1G-8S+
(15.11.2016)
Cloud Core Router CCR1072-1G-8S+ je stále vlajkovou lodí Mikrotiku, která posunula výkon na novou úroveň. Dokáže zpracovat přes 120 milionů paketů za sekundu. Je to díky architektuře procesoru, který se skládá ze 72-ti jader a velmi rychlé 16 GB ECC RAM. Nyní je pro tuto vlakovou loď k dispozici náhradní Hot Swap zdroj. Pokud Vám tedy jeden ze zdrojů přestane fungovat a zařízení již není v záruce, jednoduše lze objednat náhradní kus.

Nová revize RouterBoardu hEX RB750Gr3

Nová revize RouterBoardu hEX RB750Gr3
(03.11.2016)
RouterBoard hEX RB750Gr3 má nyní rychlejší procesor Dual-Core 880 MHz, novější verzi RouterOS Mikrotik (v6) a má čtyřikrát vyšší paměť, celkem 256 MB RAM. Nově byla přidána hardware acceleration a tak se výborně hodí jako VPN koncentrátor (podporuje rychlosti až do 450 Mbps!). RouterBoard také nově podporuje balíček Dude Server a má slot microSD pro ukládání dat. Jedná se tak o nejlepší monitorovací systém od Mikrotiku v poměru cena/výkon. Vzhledem k velkému výkonu se hodí i jako domácí či firemní firewall. Stejně jako předchůdce má hEX USB port a je dodáván včetně krytu a zdroje.

Gigabitový PoE RouterBoard hEX POE

Gigabitový PoE RouterBoard hEX POE
(01.11.2016)
Mikrotik představil nový RouterBoard hEX POE, který podporuje normu 802.3at, má 4x PoE výstup pro napájení dalších zařízení a je gigabitový. Zároveň se jedná o velmi výkonný RouterBoard s 800 MHz procesorem a 128 MB paměti RAM. hEX POE má i SFP port a tak lze osadit i miniGBIC modulem. Další předností je USB port pro připojení flash paměti nebo 3/4G modemu.

Outdoor AP s PoE výstupy

Outdoor AP s PoE výstupy
(13.08.2016)
RBOmniTikUPA-5HnD je výborný pomocník nejen pro poskytovatele internetu. Jedná se o venkovní AP, které má integrované výkonné všesměrové antény. Hlavní předností je podpora PoE vstupu a zároveň PoE výstupu a to až pro 4 další zařízení. PoE výstupy jsou nastavitelné, lze tedy snadno např. na dálku restartovat připojené zařízení, popř. zařízení pouštět pouze podle zadaného časového harmonogramu. Jednotka OmniTIK je nyní k dispozici s novým chipsetem, který zvyšuje výkon anténní části i rychlost procesoru. Dodává se s 24V zdrojem a PoE injectorem.

mAP v nové revizi

mAP v nové revizi
(12.08.2016)
Oblíbené miniaturní AP mAP 2nD od Mikrotiku nyní přichází s novou revizí. Oproti původní verzi má dvojnásobnou přenosovou rychlost a rychlejší procesor. Dalším zlepšením je vyšší vysílací výkon, který je díky novému chipsetu Atheros AR9531 až 158mW. Mezi další přednosti patří podpora PoE napájení ve standardu 802.3af/at a PoE výstup na druhém ethernetovém portu. Díky tomu lze napájet další zařízení. Součástí mAP 2nD je RouterOS Mikrotik s licencí L4.

Ten nejlepší router pro domácnost

Ten nejlepší router pro domácnost
(11.08.2016)
Nejprodávanější, vysoce spolehlivý a s velmi nízkou spotřebou. To je nejoblíbenější domácí router od Mikrotiku hAP lite. V kanceláři či domácnosti také oceníte rychlé připojení přes tlačítko WPS. S nikým tedy nemusíte sdílet heslo do Vaší sítě. K dispozici je jak ve stylové modré barvě pro vertikální instalaci, která nejen dobře vypadá, ale i šetří místem na stole, tak i v klasickém provedení. Obě verze jsou dodávané vč. 5V USB zdroje.

Wi-Fi hotspot řešení od Mikrotiku

Wi-Fi hotspot řešení od Mikrotiku
(10.08.2016)
Jak elegantně, snadno a rychle rozšířit Wi-Fi signál v domácnosti, kancelářích, hotelích či školách? Jednotka cAP od Mikrotiku nabízí skvělé řešení. Díky funkci CAPsMAN, která je součástí Mikrotiku, lze všechny jednotky propojit do jednoho centrálního bodu. Tím je nejen jednoduší administrace, protože všechna pravidla lze aplikovat na jediném místě, ale také výborně funguje přepojování klientů z jednoho AP na druhé. Nově má cAP jednotka chipset s rychlejším procesorem a podporou 2x2 MIMO.

Špičkové venkovní AP od Mikrotiku

Špičkové venkovní AP od Mikrotiku
(22.04.2016)
wAP ac je duální AP, tzn., že pracuje, jak na frekvenci 2,4 GHz tak i na frekvenci 5 GHz a to zároveň. Je tak určené pro všechny typu telefonů, tabletů i počítačů. Velkou předností je podpora nejrychlejších standardů 802.11n a 802.11ac. AP se hodí nejen pro do venkovních prostor, ale také pro pokrytí hal či vestibulů. wAP ac podporuje normu 802.3af/at a tak lze jednotku napájet po UTP kabelu až na vzdálenost 100 m. V RouterOS Mikrotik je také přidaný průvodce, díky kterému jednotku snadno a rychle nastavíte. K dispozici je v bílém a černém provedení.

Novinky představené ma MUM2016

Novinky představené ma MUM2016
(20.03.2016)
Na MUM v Lublani Mikrotik představil řadu velmi zajímavých novinek. Na co se můžeme těšit? Mikrotik rozšířil řadu spolehlivých klientských RouterBoardů o model 911 Lite5 ac. Jak název napovídá, jedná se o verzi s podporou standardu 802.11ac (2x2 MIMO). Stejný upgrade potkal také oblíbenou jednotku Metal 52 ac, která nyní podporuje všechny dostupné standardy 802.11 b/g/n a 802.11 a/n/ac. Součástí dodávky je i všesměrová venkovní anténa se ziskem 6 dBi a úhlová spojka pro snadné propojení s dalšími anténami. Zcela novým produktem je klientská anténa s jednotkou LHG 5. Anténa s vyřazovacím úhlem 7° a ziskem 24,5 dBi je vhodná pro připojení velmi vzdálených klientů a nebo pro vytvoření spoje Point-to-Point. Kompletní přehled novinek, které Mikrotik zveřejnil najdete v tomto odkazu.

Duální router od Mikrotiku konečně na trhu!

Duální router od Mikrotiku konečně na trhu!
(17.12.2015)
Mikrotik představil dlouhou očekávanou novinku, duální router hAP ac lite. Již nemusíte řešit jakou frekvenci a standard podporuje Vaše zařízení. Router podporuje frekvence 2,4 i 5 GHz a to včetně všech dnes dostupných standardů. Můžete tak naplno využít potenciál superrychlé sítě v normě 802.11ac. Chcete vytvořit centrální úložiště? S routerem od Mikrotiku to lze snadno. USB disk či flash paměť pouze připojíte přes USB port a centrální úložiště je na světě. Potřebujete být stále on-line? Přes USB lze snadno připojit 3/4G modem a v případě výpadku lokálního poskytovatele vytvořit záložní spoj přes mobilního operátora. A jak je na tom s výkonem? O plynulý a hlavně rychlý chod se stará procesor Atheros taktovaný na 650 Mhz a 64 MB RAM paměť. Router je již na cestě a je o něj velký zájem. S předobjednávkou tedy neváhejte a rezervujte si jej ještě dnes.

Designovka na zahradu

Designovka na zahradu
(16.09.2015)
Sluníčko, lehátko a zahrada. K takové naprosté idylce schází už jen kvalitní Wi-Fi pokrytí. To snadno zajistí nový routerRBwAP2nD od Mikrotiku. Lze jej velmi jednoduše připevnit na stěnu a zajistit tak přístup k internetu na libovolném místě. Velkou předností je pak voděodolný kryt a integrovaná všesměrová anténa. To vše je navíc zabalené do velmi povedeného designově propracovaného kabátku. AP je k dispozici ve dvou barevných variantách. V černé a bílé barvě.

Výborný domácí router od Mikrotiku RB941-2nD-TC

Výborný domácí router od Mikrotiku RB941-2nD-TC
(15.09.2015)
Sháníte výkonný Wi-Fi router s možností profesionálního nastavení a přitom za příznivou cenu? Nový model řady hAP RB941-2nD-TC tyto parametry splňuje. Kromě zmiňovaných předností má navíc i velmi povedený design a je dodáván v praktickém stojánku. Další vychytávkou je velmi nízká spotřeba, která je nižší než průměrná LED žárovka, router si totiž řekne max. o 3W. Dodáván je vč. zdroje a licence L4.

Nový outdoor klient DynaDish 5 AC

Nový outdoor klient DynaDish 5 AC
(10.09.2015)
Mikrotik představuje nový RouterBoard RBDynaDishG-5HacD. Jak název prozrazuje, jednotka podporuje nejnovější, superrychlý standard 802.11ac. Součástí jednotky je i výkonná 23 dBi anténa s velmi úzkým vyzařovacím úhlem, pouhých 8°. Díky tomu se ideálně hodí pro spoje bod-bod (point-to-point) a to i v zarušených oblastech. Podpora nového standardu umožňuje jednotce přenášet data rychlostí až 866 Mbps! Jednotka je dodávána s licencí L3.

Výkonný Cloud Router Switch CRS210

Výkonný Cloud Router Switch CRS210
(13.08.2015)
Cloud Router Switch CRS210 je ideální jednotkou pro zakončení či rozvod optické trasy a to díky dvěma SFP+ portům. K jednotce lze připojit až 8 zařízení po ethernetu s podporou rychlosti do 1000 Mbps. Velkou předností je podpora napájení podle standardu 802.3af/at. Dodáván je se systémem RouterOS Mikrotik a licencí L5.

Známe specifikace nového 72-ti jádrového Cloud Core Routeru

Známe specifikace nového 72-ti jádrového Cloud Core Routeru
(12.08.2015)
Jedná se o vlajkovou loď Mikrotiku, která posouvá výkon na novou úroveň. Cloud Core Router CCR1072-1G-8S+ totiž dokáže zpracovat přes 120 milionů paketů za sekundu. Je to díky nové architektuře procesoru, který se skládá ze 72-ti jader a velmi rychlé 16 GB ECC RAM. Nand paměť pojme až 1GB dat, lze ji ale rozšířit přes mikroSD kartu, popř. přes USB port. Pro zvýšení spolehlivosti zařízení je dodáváno se dvěma zdroji, které se v případě výpadku automaticky přepnou. Více informací vč. datasheetu najdete na této stránce.

Nová videa k produktům

Nová videa k produktům
(14.07.2015)
Značka Mikrotik je velmi oblíbená nejen mezi poskytovateli internetu, ale nyní také stále častěji v domácnostech, kde za rozumný peníze nabízí hodně muziky. Abychom Vám produkty značky Mikrotik co nejvíce přiblížili, točíme pro ně zajímavá videa. Na videích je kromě samotného produktu vidět i např. kompletní příslušenství, které je součástí balení. Dozvíte se také důležité parametry a klíčové vlastnosti daného produktu. Videa jsou umístěna přímo u produktů, popř. je najdete na našem YouTube kanále i4wifi.cz

Novinka - akcelerujte data přes fasttrack connection

Novinka - akcelerujte data přes fasttrack connection
(16.06.2015)
Mikrotik představil novinku, která dokáže "akcelorovat" datový přenos. Novinku “fasttrack-connection” přidal Mikrotik jako samostatnou akci do firewallu pod filter a mangle. Díky tomu lze snadno implamentovat i do stávajícího firewallu. O co se jedná? Systém je podobný existujícímu řešení značování paketů přes "mark-connection" Ve firewallu tak jednoduše označíte některé pakety nálepkou fasttrack-connection a ty jsou následně akcelerovány. Fígl spočívá v tom, že většina paketů označených touto nálepkou již neputuje přes "Connection Tracking". V případě RouterBoardu RB2011UiAS-2HnD může být rozdíl i ve více než dvojnásobné propustnosti. Na výsledek se můžete podívat v této novince.

Nová funkce - tlačítko "WPS Accept"

Nová funkce - tlačítko
(15.06.2015)
Technologie WPS se již nadobro usídlila v bezdrátovým jednotkách. Počínaje verzí 6.25 tuto technologii Mikrotik zapracoval i do svého systému. Podmínkou je mít nainstalovaný balíček wireless-cm2 (Wireless CAPsMANv2). Výhodou je, že nemusíte nic nastavovat. Dokonce ani nemusíte zadávat žádné heslo. Celé to připomíná propojení dvou zařízení přes Bluetooth. Jak na to? Přes Winbox či webové rozhraní (Webfig) povolíte WPS. Když se potom k routeru někdo přihlásí, kliknete na tlačítko WPS Accept a klienta přidáte do sítě. Výhodou je, že máte pod kontrolou všechny připojené klienty a nikdo nezná heslo do sítě. Mikrotik také obešel bezpečnostní díru pro přihlášení tím, že nepoužívá PIN, který je snadno prolomitelný. Použití technologie WPS je tak na Mikrotiku bezpečné a nepředstavuje žádné bezpečnostní riziko.

Centrální správa RouterBoardů přes RoMON

Centrální správa RouterBoardů přes RoMON
(11.06.2015)
Centrální nastavení RouterBoardů byla jedna z věcí, která doposud v nastavení scházela. Od verze 6.28 ji konečně Mikrotik zapracoval do RouterOS Mikrotiku. Konkrétně se jedná o systém RoMON (Router Management Overlay Network). Jak to funguje? Ve winboxu s záložce "Tools" kliknete na "RoMON" a zaškrnete "Enabled". Funkci postupně zapnete na všech RouterBoardech v síti. Pak se již stačí připojit ke kterémukoli RouterBoardu v síti přes winbox a tlačítko "Connect To RoMON" čímž se Vám načtou všechny Mikrotiky v síti. Správa RouterBoardů je tak zas o krok jednoduší.

Protokolu EoIP bude 20 let

Protokolu EoIP bude 20 let
(10.06.2015)
Poprvé byl EoIP protokol zveřejněn v systému RouterOS v2.1 beta v roce 2000. Jedná se o proprietární protokol Mikrotiku, který oproti GRE tunelu přidává Ethernetovou hlavičku a MAC adresy. Oblíben je zejména pro svoji velmi snadnou konfiguraci. Na oslavu 15. výročí, které bude v září, Mikrotik přidá EoIP protokolu podporu šifrování. Jednoduše tak přidáte heslo v EoIP rozhraní a veškerý provoz přes tunel bude šifrován přes IPsec protokol.

RB750 v novém kabátě

RB750 v novém kabátě
(25.05.2015)
Novinka má označení RB750r2 a jedná se o nástupce RB750 s více než dvojnásobným výkonem. Srdcem RouterBoardu je procesor Qualcomm Atheros taktovaný na 850 MHz. I přes tento nárůst výkonu se podařilo ještě snížit spotřebu, která je nyní pouhé 2W. RouterBoard je dodáván s kvalitním napájecím zdrojem a naistalovaným RouterOS Mikrotik s licencí L4.

Výkonný RouterBoard SXT s podporou 802.11ac

Výkonný RouterBoard SXT s podporou 802.11ac
(20.05.2015)
Mikrotik představil nový RouterBoard postavený na spolehlivém konceptu jednotek SXT. Konkrétně se jedná o model RBSXTG-5HPacD-HG s vyšším anténím ziskem a podporou současně nejrychlejší normy 802.11ac. Jednotka má gigabitový eth. port a o výkon se stará procesor taktovaný na 720 Mhz. Díky tomu lze přenášet data reálnou rychlostí až 150 Mbit/s (měřeno na TCP protokolu). Velkou předností je i podpora PoE standardu 802.3af/at. Součástí balení je kvalitní napájecí zdroj a PoE injecor.

MIKROTIK PowerBox

MIKROTIK PowerBox
(13.05.2015)
Máte na stožáru více jednotek a pro každou z nich máte samostatné napájení? Nyní Vám bude stačit pouze jeden kabel. Mikrotik představil jednotku PowerBox. Jednotka má 1x PoE vstup a 4x PoE výstup. Lze tak připojit a napájet až 4 zařízení. Součástí jednotky je i RouterOS Mikrotik s licencí L4. Produkt objednávejte zde.

S RB922 rychlost přenosu 535 Mbps! Dokážete víc?

S RB922 rychlost přenosu 535 Mbps! Dokážete víc?
(12.05.2015)
Zkoušeli jste jaké lze dosáhnout max. přenosové rychlosti s RouterBoardem RB922UAGS-5HPacD, který podporuje nový standard 802.11ac? Jednomu uživateli se na Mikrotik fóru podařilo dosáhnout rychlosti 535 Mbps! Nastavení bylo následující:

Šířka kanálu: 80 Mhz - Ceee  
ROS/Bios: 6.28/3.22
Vzdálenost antén:      3m
Modulace: 256 QAM
Norma: 802.11ac

I když se jedná provoz v ideálních podmínkách, je to skvělý výsledek. RouterBoard je k dispozici i v outdoorovém provedení.

DynaDish 5 - parabolická anténa s jednotkou

DynaDish 5 - parabolická anténa s jednotkou
(22.04.2015)
Na nedávné konferenci v Praze Mikrotik představil parabolickou anténu s integrovanou jednotkou. Nyní známe podrobnosti. Samotná anténa má zisk 23 dBi a vyzařovací úhel je 8°. To jsou ideální parametry pro dlouhé a středně dlouhé spoje typu Point-to-Point či pro připojení vzdálených klientů. Velkou předností je podpora nového standardu 802.11ac a gigabitový ethernet. Jednotka je poháněna výkonným procesorem QCA9557 s frekvencí 720Mhz. K dispozici by měla koncem příštího měsíce.

hAP serie RB941-2nD

hAP serie RB941-2nD
(07.04.2015)
Nedávno představený RouterBoard řady hAP od mikrotiku je skladem. Konkrétně se jedná o první model z této série označený kódem RB941-2nD. Jednou z největších předností AP je velmi nízká spotřeba. Lze ho tak napájet pouze z USB kabelu připojeného do počítače. RouterBoard má 4x LAN port, integrovaný Wi-Fi 2,4 GHz modul s výstupem až 22 dBm a výkonný procesor QCA9531 s taktem 650 MHz.

MUM 2015 v Praze 2/2

MUM 2015 v Praze 2/2
(05.04.2015)
Mezi další zajímavé novinky patří nově ohlášená řada RB3011. Ta vychází z modelové řady RB2011, ale přináší řadu vylepšení. Např. je možné ji rozšířit o další Wi-Fi modul přes miniPCI-e slot. Osazena je také nově duálním procesorem ARM 1,2 GHz. RouterBoard bude vybaven konektorem USB v3.0, SFP portem a až 10 gigabitovými ethernetovými porty. K dispozici by měla být ve druhém kvartálu letošního roku.

MUM 2015 v Praze 1/2

MUM 2015 v Praze 1/2
(01.04.2015)
Koncem března proběhl 10. ročník Mikrotik User Meeting a my přinášíme přehled novinek, které byly na tomto setkání odhaleny. Určitě největší ohlas, zejména z řad domácích uživatelů, vyvolala nová řada hAP series. Jedná se o modifikovanou verzi oblíbené řady RB951. I přes svoji oblíbenost zde ale uživatelé často poptávali duální řešení popř. podporu nového standardu 802.11ac. Právě tyto prosby Mikrotik vyslyšel a integroval je do serie hAP. K dispozici je v provedení lite, kde je kromě nabízených funkcí příznivá i cena. RouterBoard má 5x 100 Mbps ethernet, 2x2 MIMO 2,4 GHz a 1x 5GHz 802.11ac. Druhá verze má již gigabitové porty 2x2 MIMO 2,4 GHz, 3x3 MIMO 5GHz 802.11ac a SFP port pro miniGBIC modul. Obě verze pak disponují USB portem a PoE vstupem i výstupem.

10 Gbit MiniGBIC RB-SFP-SM-LC-10-KIT

10 Gbit MiniGBIC RB-SFP-SM-LC-10-KIT
(17.03.2015)
Nová sada dvou MiniGBIC modulů od Mikrotiku určená pro Cloud Core Routery a porty SFP+, které umožňují komunikaci 10 Gbit. Díky použité technologie single-mode lze vytvořit optický spoj až na vzdálenost 10 km. Velkou předností je také obousměrná komunikace pouze po jediném optickém vlákně, zakončeném LC konektorem. Pro snadné vysunutí ze slotu je opatřen praktickým držákem.

RouterBoard CCR1009-8G-1S-1S+

RouterBoard CCR1009-8G-1S-1S+
(16.03.2015)
Řada Cloud Core Routerů CCR1009 je velmi oblíbenou mezi zákazníky a to zejména díky poměru cenu/výkon. Do nabídky jsme tak zařadili další model, který má oproti základnímu modelu navíc slot SFP+ pro 10 Gbit optické moduly a dvojnásobnou paměť RAM. Stejně jako předchozí modely je vybaven 9-ti jádrovým procesorem a je dodávám s neomezenou licencí L6.

Pasivně chlazený RouterBoard CCR1009-8G-1S-1S-PC

Pasivně chlazený RouterBoard CCR1009-8G-1S-1S-PC
(13.03.2015)
Hledáte výkonný a přitom tichý RouterBoard? Mikrotik představil nový 9-ti jádrový Cloud Core Router CCR1009-8G-1S-1S-PC s pasivním chlazením. Díky tomu lze umístit i např. do kanceláře. RouterBoard má 2 GB paměti RAM, podporuje PoE napájení ve standardu 802.3af/at a je vybaven dotykovým LCD displejem. Navíc má 2x SFP porty pro optické miniGBIC moduly (1x SFP a 1x SFP+).

2,4 GHz RouterBoard RBSXTG-2HnD L4

2,4 GHz RouterBoard RBSXTG-2HnD L4
(12.03.2015)
Chcete surfovat se svým telefonem, tabletem či notebookem i na zahradě? Nebo pro hosty vytvořit Wi-Fi hotspot ve venkovních prostorách? Pak je ideálním řešením RouterBoard SXTG 2HnD . Velkou předností je 60° sektorová anténa, která zajistí, že signál bude pouze v místech, kde je potřebujete. Další předností je výstupní výkon až 32 dBm, gigabitový port a podpora standardu 802.11 b/g/n.

Šikovný router do domácnosti

Šikovný router do domácnosti
(27.02.2015)
Mikrotik představuje cenově výhodný RouterBoard RB941-2nD ideální do domácnosti či kanceláře. Jako první RouterBoard přináší novinku v podobě zabezpečení WPS, tedy rychlého připojení do sítě stisknutím tlačítka. Další předností je velmi nízká spotřeba a napájení přes USB konektor. Parametry RouterBoardu jsou velmi slušné a dostačují běžnému domácímu provozu.

Dva nové CRS switche

Dva nové CRS switche
(10.02.2015)
V nejnovějším novinkovém zpravodaji Mikrotik představuje dva nové CRS switche. První z nich CRS210-8G-2S+IN, který je osazen dvěmi SFP+ sloty a 8x Gbit LAN porty, bude dodáván vč. příslušenství do RACKu. Switch podporuje napájení až do 57 V a je vybaven dotykovým LCD displejem. Druhý switch CRS212-1G-10S-1S+INdeset slotů pro vložení buď ethernetových a nebo optických modulů a jeden slot SFP+ pro vložení 10 Gbit mimiGBIC modulu.

Super výkonný RouterBoard se 72 jádry

Super výkonný RouterBoard se 72 jádry
(09.02.2015)
Nový Cloud Core Router CCR1072 v tuto chvíli prochází finálním testováním. Lze předpokládat, že testování bude dokončeno do konce března tak, aby jej Mikrotik mohl představit v Praze na setkání MUM, kterého se má účastnit rekordní počet vystavovatelů. A co o jednotce víme? Celkem bude mít 72 jader spolu s 16 GB RAM paměti. Mikrotik slibuje opravdu max. výkon. Jednotka je osazena sloty pro vložení buď ethernetových či optických miniGBIC modulů ve standardu SFP+. Více informací bude v brzké době dostupné na stránkách výrobce.

Winbox v novém kabátě

Winbox v novém kabátě
(04.02.2015)
Winbox je nejdůležitější utilitou pro správu RouterOS Mikrotik. Posledních pár měsíců na něm Mikrotik urputně pracuje. Přidal do něj mnoho užitečných funkcí navíc. V tomto duchu pokračuje i s novou RC verzí, která opravdu stojí za to. Asi největším pomocníkem je možnost ukládání jednotlivých session. Lze si tak uložit pozice oken pro různé přehledy či konfigurace. Přehlednější a detailnější je i správa uložených přístupů. Tu si lze navíc nyní zaheslovat, přístupy se tak nedostanou do nepovolených rukou. Nově si lze vybrat i více přístupů najednou a ke všem se jedním kliknutím připojit. Tyto a další novinky najdete v nové RC verzi Winboxu.

MUM se vrací opět do Prahy

MUM se vrací opět do Prahy
(23.01.2015)
Psal se rok 2006 když si Mikrotik vybral Prahu pro uspořádání prvního setkání příznivců Mikrotiku. Jak tenkrát setkání probíhalo se můžete podívat na těchto fotografiích. Nyní se do Prahy Mikrotik opět vrací a rozhodně stojí za to se přijít podívat. Mikrotik slibuje nové revoluční produkty. Zúčastní se také stovky poskytovatelů. Setkání je naplánováno na 27-28. března 2015 a další informace naleznete na stránce http://www.i4wifi.cz/MUM-2015/.

Jak se bránit fízlování díky RouterBoardu

Jak se bránit fízlování díky RouterBoardu
(06.12.2014)
Vyhláška platná od roku 2012 nařizuje všem poskytovatelům internetu uchovávat prakticky všechna data o Vaší činnosti na internetu. Jak se takovému sledání bránit? Řešení nabízí Mikrotik. Konkrétně se jedná se o funkci VPN tunelu. Hlavní výhodou je fakt, že komunikace mezi Vaším počítačem a vzdáleným serverem prochází šifrovaně. A kde vzít vzdálený VPN server? Jednou z oblíbených služeb je vpnbook.com. Jednoduše stačí v RouterBoardu vytvořit VPN tunel na jeden z uvedených serverů a začít vesele surfovat. Pokud si nevíte s nastavením rady, nebo popř. nastavit svůj RouterBoard dle vašich požadavků, rádi Vám pomůžeme v rámci technické podpory.

Jaký RouterBoard použít pro IPSec?

Jaký RouterBoard použít pro IPSec?
(05.12.2014)
IPSec se používá všude tam, kde je kladen velký důraz na bezpečnost provozu. S tímto protokolem je totiž možné kompletně zašifrovat komunikaci mezi dvěma či více systémy. Takto vysoká úroveň zabezpečení má ale i vyšší nároky na hardware. Z tohoto důvodu jsou do některých RouterBoardů přidávány akcelerátory pro IPSec. V minulosti se jednalo o špičkový RouterBoard RB1000. Dnes tento akcelerátor najdeme v RouterBoardu RB1100AHx2 a Cloud Core Router. Rozdíl přenosové rychlosti v případě použití RouterBoard s a nebo bez akcelerátoru je řádově až ve stovkách Mbit/s.

Nové tablo pro školení Mikrotik

Nové tablo pro školení Mikrotik
(03.12.2014)
Každým rokem projde školením Mikrotiku stovky spokojených studentů. Abychom tohoto cíle dosáhli i v novém roce, rozhodli jsme se mimo jiné i aktualizovat ukázkové tablo. Původní tablo představuje stavbu jednoduché vesnické sítě a bylo tak zaměřeno hlavně na ISP poskytovatele. Nyní se ale tento trend mění a začínají převažovat spíše správci sítě. Vzorovou ukázku jsme tedy nově zaměřili na stavbu vnitropodnikové sítě. Na nové tablo se můžete přijít podívat v rámci školení pořádaných v novém roce 2015. Aktuální termíny školení najdete na stránkách skoleni-mikrotik.cz

Zmizelo Vám po aktualizaci Wi-Fi rozhraní?

Zmizelo Vám po aktualizaci Wi-Fi rozhraní?
(19.11.2014)
Stalo se Vám, že po aktualizaci RouterOS Mikrotiku zmizelo Wi-Fi rozhraní? Pokud ano, nemusí to být nutně důvod k reklamaci. Podívejte se, zda máte po aktualizaci přítomný i balíček wireless-fp. Pokud ne, lze je dohrát samostatně. Stačí si ze stránek www.mikrotik.com stáhnout balíčky pro příslušný RouterBoard, vybrat balíček wireless-fp a myší je přetáhnout do winboxu. Pak stačí jen RouterBoard restartovat. Chcete-li těmto problémům předejít, doporučuji Mikrotik aktualizovat rovnou nahráním příslušných balíčků, nikoli pouze upgradovacím balíčkem.

Media konvertor RBFTC11 Eth/Optika

Media konvertor RBFTC11 Eth/Optika
(06.11.2014)
Mikrotik představil zcela nový produkt RBFTC11. Jedná se o media konvertor se SFP slotem. Velkou předností je, že díky SFP slotu může pracovat jak s multimode, tak i single mode miniGBIC moduly. Konvertor se také může pochlubit podporou PoE napájení a to dokonce ve standardu 802.3af/at. Díky voděodolnému provedení jej lze využít i pro venkovní instalace.

Novinky od Mikrotiku č.62

Novinky od Mikrotiku č.62
(01.11.2014)
V pravidelném novinkovém zpravodaji tentokrát Mikrotik vyzdvihuje vlastnosti nového hotspot řešení RouterBoardu cAP-2n v kombinaci s centrálním systém pro správu jednotek CAPsMAN. Mezi další zajímavé novinky patří parabolická anténa mANT30 a dvoujádrový RouterBoard RB850Gx2.Zde se pak můžete podívat na kompletní přehled novinek. Najdete zde i přehled míst, kde se koná MikroTik User Meeting (MUM).

MIKROTIK cAP-2n AP/Hotspot

MIKROTIK cAP-2n AP/Hotspot
(23.10.2014)
Mikrotik vyslyšel přání uživatelů a představil elegantní hotspot řešení RBcAP-2n ideální pro hotely, nákupní centra, letiště, ale i pro kanceláře a domácnosti. V kombinaci s novou funkcí CAPsMAN tak půjde jednoduše spravovat všechna AP centrálně. Velkou předností je podpora PoE napájení, povedený design díky kterému jednotka snadno zapadne do okolního prostředí, podpora Wi-Fi roamingu a
spotřeba pouhé 2 W.

Dvoujádrový RouterBoard RB850Gx2

Dvoujádrový RouterBoard RB850Gx2
(17.10.2014)
RouterBoard RB850Gx2 je novou modelovou řadou, která nahrazuje RouterBoard RB450G. Hlavní novinkou je výkonný dvoujádrový procesor P1023 s frekvencí 500 MHz a 512 MB RAM DDR3 667MHz. Interní NAND paměť o velikosti 512 MB lze ještě dodatečně rozšířit o mikroSD kartu. Svým výkonem je ideální pro firewall, VPN tunely a omezování rychlosti.

Nové miniaturní AP RBmAP-2n

Nové miniaturní AP RBmAP-2n
(08.10.2014)
Mikrotik představuje elegantní AP RBmAP-2n vhodné i pro Vaši domácnost. Hlavní předností je miniaturní provedení, USB port, podpora PoE napájení ve standardu 802.3af/at a PoE výstup na druhém ethernetovém portu. Díky tomu lze napájet další zařízení. Součástí RBmAP-2n je RouterOS Mikrotik s licencí L4. Dodáváno je vč. kvalitního 24V zdroje a redukce pro mikroUSB port.

Jak zjistit přepětí na RouterBoardu?

Jak zjistit přepětí na RouterBoardu?
(01.10.2014)
Přinášíme Vám postup, jak snížit svoje náklady spojené se zasíláním reklamací RouterBoardů. Přímo od Mikrotiku je podrobný návod, jak jednoduše přepětí zjistit. Před odesláním RouterBoardu k reklamaci tedy doporučujeme nejprve Mikrotik otestovat. Aktuální postup je možné stáhnout z našich stránek.

MikroTik User Meeting 2014

MikroTik User Meeting 2014
(26.09.2014)
I letos se v různých koutech světa pořádá setkání příznivců Mikrotiku a všeobecně WISP poskytovatelů. Několik těchto setkání je plánováno i v Evropě. Nejbližší setkání je termínem i vzdáleností v Srbsku. Další jsou potom v Bělorusku, Bulharsku a Rumunsku. Stejně jako každý rok jsou pro účasníky připraveny dárky v podobě volných licencí a triček s logem Mikrotiku. Více informací se dozvíte na stránkách mum.mikrotik.com

2,4 GHz miniPCI-e karta

2,4 GHz miniPCI-e karta
(20.09.2014)
Nové řady RouterBoardů už mají obyvkle slot pro miniPCI-e karty a protože 5 GHz modul už bývá z pravidla na RouterBoard integrovaný, zařadili jsme do nabídky i kartu R11e-2HPnD určenou pro pásmo 2,4 GHz. Karta je postavena na výkonném chipsetu AR9580 s výstupem až 1000 mW. Má také integrovanou ochranu proti přepětí, která výrazně prodlužuje životnost karty a šetří tak Váš čas i peníze. Pro snadné nasměrování antény, má k dispozici integrované LED diody, které ukazují sílu signálu.

TIP jak zabezpečit RouterBoard

TIP jak zabezpečit RouterBoard
(15.09.2014)
Jak správně zabezpečit RouterBoard proti neoprávněným přístupům z venku? Zde uvádíme několik základním pravidel, které zvýší bezpečnost Vašeho RouterBoardu:

- Zakázat API
- Zakázat mac-telnet přihlášení
- Zakázat telnet
- Zakázat ftp
- Zakázat webFig
- Zakázat Neighbors pro WAN port
- Používat pouze přístup přes SSH namísto výše uvedených
- Winbox - povolit přístup pouze pro konkrétní IP adresy a nebo změnit port
- K připojení používat pouze vlastní počítač. Nepoužívejte neznámé počítače, jelikož kdekoli na nich může být nainstalován keylogger.
Nejen toto zabezpečení, ale i další optimalizace Vám můžeme zajistit díky technické podpoře RouterOS Mikrotik

Co dělat když se pokazí paměťové médium s Mikrotik OS

Co dělat když se pokazí paměťové médium s Mikrotik OS
(10.09.2014)
Licence je vázaná na paměťové médium, na které je RouterOS Mikrotik naistalován. V případě poškození média, tak dochází i ke ztrátě licence. Nicméně lze v tomto případě využít služby "Mikrotik Replacement Key". Postup je jednoduchý. Zde objednáte náhradní klíč a na email uvedený v popisu zašlete původní a nové SOFT-ID spolu s číslem faktury a popisem, jak ke ztrátě došlo. Nejpozději do 72 hod. Vám zašleme nový klíč.
TIP. Než příjde nový klíč, mějte RouterBoard vypnutý, jinak by po 24 hod. došlo k opětovné ztrátě licence.

Mikrotik novinky č.61 2/2

Mikrotik novinky č.61 2/2
(26.08.2014)
Zajímá Vás jaké rychlosti lze očekávat od nového standardu 802.11ac?
První vlaštovkou je video přímo od Mikrotiku. Jedná se o test jednotek SXT. Jednotky byly testovány ve výchozí konfiguraci s 80 MHz kanálem na vzdálenost 5m. Na výsledek se můžete podívat v tomto videu. Doufejme, že časem přidají i video z testu na delší vzdálenost.

Mikrotik novinky č.61 1/2

Mikrotik novinky č.61 1/2
(25.08.2014)
Mezi žhavé novinky patří zejména jednotky s podporou nového, superrychlého standardu 802.11ac. Mikrotik představuje verzi s výstupem 3x3 MIMO. Konkrétně se jedná se o venkovní jednotku NetMetal 5 s gigabitovým portem a SFP a USB portem. Mezi další zajímavé novinky patří RouterBoard RB922UAGS-5HPacD, který má integrované 802.11ac rádio, USB konektor, Gigabitový LAN port a rozšiřující slot pro miniPCI-e kartu. Pro domácnost a menší kanceláře je ideálním řešením novinka CRS109-8G-1S-2HnD-IN. Jde o osmiportový gigabitový switch s Wi-Fi a podporou standardu 802.3af/at.

Nové produkty s podporou 802.11ac

Nové produkty s podporou 802.11ac
(20.08.2014)
Produkty 802.11ac od Mikrotiku jsou již k dispozici! Z nové řady se konkrétně jedná o produtky RouterBoardy RBSXTG-5HPacD, RBSXTG-5HPacD-SA a RB911G-5HPacD-O. První dvojice jsou RouterBoardy SXT, jedna s 28° a druhá s 90° anténou. Třetí z nich je venkovní jednotka pojmenovaná NetBox5, ke které je možné připojit libovolnou externí anténu. Všechny jednotky podporují rychlosti na TCP/IP až 866 Mbps. Vynikají snadnou montáží a osvědčením systémem RouterOS Mikrotik.

MIKROTIK RB953GS-5HnT

MIKROTIK RB953GS-5HnT
(19.08.2014)
RB953GS-5HnT je první RouterBoard s podporou standardu 802.11a/n v režimu 3x3 MIMO. Kromě toho lze dále rozšířit o dvě další nezávislé Wi-Fi přes miniPCI-e karty a umožňuje připojení dvou optických modulů. RouterBoard také podporuje 3G/4G modemy a lze k němu připojit i externí paměť přes USB. Jedná se tak o velmi dobře vybavený RouterBoard. Objednat je můžete zde.

Novinky od Mikrotiku č.60

Novinky od Mikrotiku č.60
(23.07.2014)
Mikrotik představuje jednotky s podporou super rychlé normy 802.11ac. Díky podpoře 80 MHz kanálu a 265-QAM modulace docílili rychlosti na TCP/IP až 866 Mbps! Jednotky se hodí pro všechny typy spojů, ať už pro páteřní PtP nebo PtMP tak i pro koncové klienty. K dispozici bude jednotka s výstupem na externí anténu (BaseBox5), varianta se sektorovou anténou a miniPCI-e karta. Dále Mikrotik zapracoval na Winboxu. Nyní je přehlednější, např. známé tři tečky se přesunuly do samostatné záložky "Neighbors" a přibyly i nové funkce jako možnost znovu připojení v případě výpadku a nebo auto update winboxu. Na kompletní přehled novinek se podívejte zde.

RouterBoard RB260GSP

RouterBoard RB260GSP
(14.07.2014)
RB260GSP je nastavitelný PoE switch. Je ideální pro napájení dalších zařízení, např. vekovních jednotek jak od Mikrotiku, tak i od Ubuquiti. Switch je plně gigabitový a je poháněn výkonným chipsetem Atheros. Postaven je na operačním systému MikroTik SwOS. Ten podporuje i pokročilá nastavení např. port forwarding, MAC filter, VLAN a omezení rychlosti na základě MAC/IP adresy. Jednotku můžete objednat zde .

Novinky od Mikrotiku č.59

Novinky od Mikrotiku č.59
(05.07.2014)
Zcela novou funkcí se chlubí nový RouterOS Mikrotik v6.15. Mikrotik spustil server pro zajištění dynamické DNS a časového serveru. V případě, kdy nemáte statickou veřejnou IP adresu, ale pouze dynamickou, tak získáte unikátní adresu pro přístup. Kamerové systémy, úložiště i další IP zařízení budete mít díky službě DDNS od Mikrotiku jednoduše přístupné stále pod stejnou adresou. Další zajímavou novinkou je 24 portový, gigabitový CRS switch CRS226-24G-2S+RM. Jedná se o novou řadu RouterBoadů vhodných jako náhrada za switch do menších poboček a kanceláří. Na kompletní přehled novinek se podívejte zde.

Anténa od Mikrotiku mANT30

Anténa od Mikrotiku mANT30
(01.07.2014)
Mikrotik představuje novou parabolu mANT30. Jedná se o dvoupolarizační (2x2 MIMO) anténu se ziskem 30 dBi. Součástí antény je i kvalitní nastavitelný držák na stožár. V příslušenství antény je i držák pro venkovní jednotku RB912UAG-5HPnD-O a pigtaily pro její propojení s anténou. Vzhledem ke svým parametrům se anténa výborně hodí pro vytváření PtP spojů.

Inovované EapBoardy

Inovované EapBoardy
(14.06.2014)
EapBoard je označení pro kompletní jednotky postavené na Mikrotiku. Nyní jsou k dispozici s nejnovějším Mikrotikem řady RB911. Výhodou je nárůst výkonnu a nižší cena. Mezi základní vlasnosti jednotky patří spolehlivost, snadná montáž a velmi dobrá cena v poměru k výkonu. Jednotky můžete objednávat zde.

Venkovní jednotka od Mikrotiku QRT-5

Venkovní jednotka od Mikrotiku QRT-5
(12.06.2014)
Mikrotik představil novou kompletní venkovní jednotku, která je sestavená z RouterBoardu RB911-5HPnD a 23 dBi 2x2 MIMO antény určené pro pásmo 5 GHz. Vzhledemk licenci L4 a vyzařovacímu úhlu 10° je jednotka ideální pro použití jako směrové AP. Samozřejmostí je pak integrovaná přepěťová ochrana na eth. i Wi-Fi části. Jednotku objednávejte zde.

MIKROTIK Cloud Core Router CCR1009

MIKROTIK Cloud Core Router CCR1009
(09.06.2014)
Cloud Core Router CCR1009 je cenově výhodný RouterBoard od Mikrotiku. Za velmi příznivou cenu získáte 9-ti jádrové zařízení se SFP portem, podporou standardu 802.3af a max. spotřebou 35W. Společně s licencí l6 se skvěle hodí pro vytváření IPSec a VPN tunelů jako hraniční firewall a pod. Cloud Core Router lze využít i jako síťové úložiště připojením externí paměti popř. lze vytvořit zálohu konektivity přes 3G USB modem. Zařízení můžete objednat zde.

Novinky od Mikrotiku č.58

Novinky od Mikrotiku č.58
(05.06.2014)
Novinky se týkají především nejvýkonnějších Cloud Core Routerů. Ty prošly jak hardwarovou, tak i softwarovou modifikací, díky které se rapidně zvýšil jejich výkon. Např. po upgrade na verzi 6.8 a vyšší se výrazně posouvají rychlosti tunelů. U PPTP tunelu je to až 16x a u L2PT až 31x vyšší rychlost oproti původní verzi RouterOS. V blízké budoucnosti se také můžeme těšit na nový 72-ti dvou jádrový CCR1072, který bude mít 1x gigabitový port a 8x SFP portů. Na kompletní přehled novinek se podívejte zde.

Case pro RB912

Case pro RB912
(26.05.2014)
Nový, precizně zpracovaný indoor case od českého výrobce pro routerBoard RB912. Case má vše potřebné, tedy výstupy na LAN, USB, napájení a 8x SMA. Výstupy na SMA jsou na každé straně 4. RB912 je skvělý RouterBoard, který kromě výkonné integorvané duální antény, USB má i slot pro SIM kartu, miniPCI-e a licenci L4. Kompletní přehled RouterBoardů Mikrotik naleznete zde, příslušenství pak zde.

Nový Cloud Core Router s 13x SFP porty

Nový Cloud Core Router s 13x SFP porty
(23.05.2014)
CCR1016-12S-1S+ je velmi výkonný Cloud Core Router s 12x SFP porty plus 1x SFP+ port s podporou 10 Gbit miniGBIC modulů. Jedná se tak o ideální zařízení pro rozvod optické trasy např. v rámci podniků, hotelů, bytových jednotech a pod. Hlavní předností zařízení je vysoký výkon, velký barevný LCD displej, USB port a dvojí konektor pro napájení, které slouží jako záloha v případě výpadku. Součástí dodávky je i modul RJ45 pro SFP port, určený pro konfiguraci zařízení. Další podrobnosti k zařízení najdete zde.

Novinky od Mikrotiku

Novinky od Mikrotiku
(07.05.2014)
Nové klientské RouterBoardy za velmi příznivé ceny jsou skladem k okamžitému odběru. První ze dvou modelů je RB911-5Hn s jedním výstupem MMCX na připojení antény. Druhý model je RB911-5HnD s dvěma výstupy MMCX. Oba modely mají integrované přepěťové ochrany na ethernutu i WiFi časti. Kompletní přehled RouterBoardů naleznete zde.

Mikrotik a chyba v OpenSSL

Mikrotik a chyba v OpenSSL
(02.05.2014)
Už jste slyšeli o problému krvácejícího srdce? V tomto případě se nejedená o žádnou nešťastnou lásku, ale velký průšvih na poli bezpečnosti internetu. V šifrovacích knihovnách OpenSSL, které používá řada stránek pro bezpečnou komunikaci, se vyskytla závažná chyba. Více informací o problému se můžete dočíst např. zde. Mikrotik na to reaguje zprávou, že ani jedna z takto zneužitelných verzí OpenSSL nebyla nikdy do RouterOS Mikrotik implementována. Není tedy důvod k obavám ani případnému hromadnému upgradu RouterOS.

Novinky od Mikrotiku MUM 2014 2/2

Novinky od Mikrotiku MUM 2014 2/2
(28.02.2014)
Další zajímavou novinkou jsou nové Cloud Core Routery. První z nich je postaven na 9-ti jádrovém procesoru se dvěma SFP+ sloty pro připojení 10 Gbit miniGBIC modulů. Druhý z nich má 16 jader a 8x SFP+ slotů. Je tak předurčený pro připojení a rozvod optických sítí. Mikrotik rozšířil i řadu RouterBoardů CRS o Cloud Router Switch s 24 Gbit porty a dvěmi SFP+ sloty. Velkým překvapením je nový 72 jádrový Cloud Core Router s 8x SFP+ sloty, gigabitovým ethernetem, USB portem a 16 GB ECC RAM. K dispozici by měl být ve čtvrtém kvartálu letošního roku.

Novinky od Mikrotiku MUM 2014 1/2

Novinky od Mikrotiku MUM 2014 1/2
(26.02.2014)
Na jaké novinky se můžeme v následujících měsících těšit? Velmi zajímavý je RouterBoard RB953GS-5HnT. Jedná se o první RouterBoard s integrovanou 3x3 MIMO kartou. Navíc lze ještě rozšířit o další 2x miniPCI-e karty. RouterBoard dále obsahuje 2x sloty pro SIM kartu, 2x SFP porty pro miniGBIC moduly a USB port. Srdcem RouterBoardu je nový procesor Atheros s označením “Scorpion”. Velkou předností jsou i 3x Gbit porty. Novinka by měla být k dispozici v dubnu.

Video novinky Mikrotik

Video novinky Mikrotik
(10.02.2014)
V rámci zkvalitňování služeb každý měsíc na vybranné produkty připravujeme video prezentace. V současnosti se tak již můžete podívat na videa s RouterBoardem RB912 s jeho venkovní verzí RB912UAG-5HPnD-O a na oblíbený všestranný RouterBoard RB2011UiAS-2HnD. Dále pak na novinku Cloud Router Switch s 24 plně gigabitovými porty a optický MiniGBIC modul. Videa prezentace dalších produktů najdete na našem YouTube kanále.

Jedna z největších WISP údálostí se rychle blíží

Jedna z největších WISP údálostí se rychle blíží
(05.02.2014)
Nenechte si ujít MUM - jedno z největších setkání WISP poskytovatelů v Evropě. Termín konání se rychle blíží a už jen do pátku 7.2.2014 máte poslední příležitost se zdarma zaregistrovat. Přihlášeno je již více než 1200 účastníků. Proč setkání účasnit? Kromě konferencí a možnosti vyhrát nějaký ten dárek se proslýchá, že Mikrotik připravil několik opravdu zajímavých novinek. Na to, jak takové setkání vypadá se podívejte zde. Pro více informací o MUM navštivte tyto stránky.

Hledáte kvalitní retranslační jednotku?

Hledáte kvalitní retranslační jednotku?
(31.01.2014)
V nedávné době Mikrotik zařadil do sortimentu venkovní AP postavené na RouterBoardu RB912UAG-5HPnD. Jednotka má v sobě integrovanou výkonnou 5 GHz kartu s výstupem až 30 dBi. Nyní je k dispozici i miniPCI-e karta R11e-5HnD, kterou lze AP rozšířit. K jednotce tak lze připojit směrovou duální anténu pro přivedení konektivity a duální všesměrovou anténu pro její rozšíření v dané lokalitě. Za necelých 6000 Kč, tak získáte kvalitní retranslační jednotku.

Co je nového u Mikrotiku?

Co je nového u Mikrotiku?
(29.01.2014)
Hlavní novinkou je venkovní jednotka RB912UAG-2HPND-OUT, která je nyní v provedení 2,4 GHz. Stejně jako u 5 GHz modelu je možné jednotku rozšířit o miniPCI-e karty. Snadné propojení s externí anténou zajišťují kvalitní pigtaily ACRPSMA. Pro vnitřní instalace je k dispozici duální všesměrová 2 dBi anténka zakončená konektory U.FL i MMCX. Na přehled všech novinek se podívejte zde.

Proč vybírat produkty s ESD ochranou?

Proč vybírat produkty s ESD ochranou?
(28.01.2014)
Ušetří Vám to čas i peníze. Zatímco u produktu bez ochrany je potřeba, aby technik opakovaně asistoval u čtyř produktů ze sta, s ESD ochranou je to méně než jednou. Statisticky Vám tedy stačí "půl technika" na 100 instalací. Příkladem je nejprodávanější venkovní jednotka RBSXT5NDR2, která má poruchovost pouhých 0,6%. Stejně nízkou poruchovost má i bezkonkureční miniPCI karta s chipsetem Atheros R52N-M. Vítězem se této kategorii stává jednotka RB911/EAP16-M s neuvěřitelnou spolehlivostí 99,7%.

Už jste slyšeli o RBSXTG-5HPnD-HGr2?

Už jste slyšeli o RBSXTG-5HPnD-HGr2?
(16.01.2014)
RBSXTG-5HPnD-HGr2 je novinkou od Mikrotiku. Jedná se o opravdu výkonné řešení, které se díky licenci L4 výborně hodí pro vykrytí několik kilometrů vzdálených klientů. Zařízení je navíc postaveno na rychlém čipsetu Atheros AR9344 s procesorem 600 MHz, zvládne tak spolehlivě rozdělit konektivitu mezi jednotlivé klienty. Jednotka je vč. duální 17 dBi antény a je plně gigabitová. Objednat si je můžete zde.

MUM 2014 v Itálii

MUM 2014 v Itálii
(16.12.2013)
Pro všechny příznivce systému MikrotikOS se plánuje v roce 2014 setkání v italských Benátkách. Jedná se o tradiční konferenci, kde kromě přednášek bude i dostatečný prostor pro otevřené diskuze. Je připraveno i pár drobných dárků, které jsou rozděleny metodou kdo dřív přijde, ten dřív mele. Konference se koná už 20-21. února rezervujte si tedy hotel včas. Více infomací k MUM najdete zde.

Cloud Router Switch 24 Gbit portů

Cloud Router Switch 24 Gbit portů
(12.12.2013)
Oblíbili jste si Mikrotik, ale nestačí Vám počet portů? K dispozici je nyní dlouho očekávaná novinka Cloud Router Switch. Tento switch má 24 plně gigabitových portů a rychlý procesor od Atherosu. Lze k němu připojit optický MiniGBIC modul a vnitřní paměť lze přes mikroUSB rozšířit o externí hardisk. Switch se dodává ve verzi pro rack a desktop verzi, která má navíc integrovanou 2,4 GHz Wi-Fi.

Mikrotik RB2011iLS-IN

Mikrotik RB2011iLS-IN
(11.12.2013)
Posledním do rodiny RouterBoardů s PoE výstupem přibyl RB2011iLS-IN. Jedná se o ideální RouterBoard v místech, kde je potřeba připojit optický kabel a v místě je již Wi-Fi. Výbornou alternativou je také za nastavitelný switch. Hodí se i do domácnosti pro připojení až 10 zařízení. Kompletní specifikace a možnost objednání RouterBoardu najde na této stránce.

Připravované produkty od Mikrotiku

Připravované produkty od Mikrotiku
(30.10.2013)
V září proběhl "MikroTik User Meeting" a na něm bylo představeno několik zajímavých novinek. Ty pomalu dostávají konkrétní obrysy, jak můžeme vidět na stránkách routerboard.com. Jsou zde již specifikace nových Cloud Router Switch, které mají 24 gigabitových portů a SFP modul. K dispozici je i verze s Wi-Fi. Přidány byly i specifikace nové miniPCI-e karty či karty RB14e určené do počítač se slotem PCIe.

Mikrotik: 10 Gbit miniGBIC moduly

Mikrotik: 10 Gbit miniGBIC moduly
(23.10.2013)
Společně s novými Cloud Core Routery Mikrotik představil i nové 10 Gbit miniGBIC moduly. K dispozici jsou v provedení multi-mode s dosahem 300 m a single-mode s dosahem 10 km. Největší předností je pak samozřejmě rychlost komunikace až 10 Gbit/s. Výhodou je i kompatibilita se zařízeními jiných výrobců. Moduly můžete objednat zde.

Nové Cloud Core Routery s 10 Gbit SFP sloty

Nové Cloud Core Routery s 10 Gbit SFP sloty
(21.10.2013)
Hledáte-li opravdu výkonné řešení, pak je Cloud Core Router tou nejlepší volbou. Nyní jsou k dispozici dvě nové verze. Obě mají 8x Gbit portů, mikroUSB, mikroSD a 2x 10 Gbit SFP porty. Rozdíl je velikosti RAM paměti. Verze CCR1036-8G-2S má 4 GB RAM a verze CCR1036-8G-2S-EM 16 GB RAM! Díky tomu lze vytvořit opravdu rychlou páteřní síť.

Další inovovaný "i" RouterBoard

Další inovovaný
(08.10.2013)
Proč si koupit inovovaný RouterBoard RB2011UiAS-IN? Kromě dobrého poměru cena/výkon se jedná o velmi univerzální router. Lze jej použít, jak na zakončení optické trasy, tak jako FTP úložiště, zálohu internetové konektivity přes 3G modem a nebo pro napájení dalšího zařízení. Předností je i barevný LCD displej, který umožňuje sledovat provoz na jednotlivých portech. RouterBoard objednávejte zde.

Školení: Expert na bezdrátová rozhraní

Školení: Expert na bezdrátová rozhraní
(26.09.2013)
Jste provozovateli bezdrátových spojů a nebo o tom uvažujete? Máte ve svém okolí rušení a potřebujete je co nejlépe eliminovat? Lze v takovém případě pomocí MikroTiku tak trochu obejít fyzikální zákony? Odpovědi na tyto a další otázky, které se týkají provozu bezdrátových spojů, uslyšíte na školení - Expert na bezdrátová rozhraní. Ukážeme Vám, jak správně nakonfigurovat bezdrový spoj a přidáme i pár tajných vychytávek z praxe. Dozvíte se také, jak správně využit nástroje RouterOS pro bezdrátové sítě. Neváhejte s přihlášením, školení bývají často vyprodána!

Upgradovaný RouterBoard RB2011iL-IN

Upgradovaný RouterBoard RB2011iL-IN
(25.09.2013)
Oproti předchozímu modelu přichází s PoE výstupem. Vezmeme-li v úvahu, že tento RouterBoard nemá integrovanou Wi-Fi část, jedná se o velmi praktické řešení. Lze k němu např. snadno připojit jednotku SXT Lite5 pro příjem internetové konektivity. Nebo připojit mini AP AirGateway, které Vám spolehlivě pokryje místnost WiFi signálem. Jedná se tak o ideální router vhodný do každé domácnosti. Router můžete objednat zde.

MUM - MikroTik User Meeting

MUM - MikroTik User Meeting
(17.09.2013)
Zajímáte se o dění okolo Mikrotiku? Chcete si vyslechnou zajímavé novinky a přednášky o MikroTik RouterOS a rádi cestujete? Pak doporučujeme navštívit MUM, největší setkání uživatelů Mikrotik. Registrací na stránkách Mikrotiku lze získat vstupenku zdarma. V případě placené verze ($50) získáte tričko, občerstvení, oběd a licenci MikroTik RouterOS. Konference proběhne celkem v pěti zemích. Více informací najdete na stránkách mum.mikrotik.com

Nový sektorový RouterBoard SXT-G

Nový sektorový RouterBoard SXT-G
(05.09.2013)
Mikrotik přichází s novinkou v podobě RouterBoardu SXT s gigabitovým portem postavený na výkonném chipsetu Atheros s výstupem až 30 dBm, který integroval do sektorové antény. Výsledkem je RouterBoard RBSXTG5HPND-SAr2 s 14 dBi anténou a vyzařovacím úhlem 90°. Jednotka je určená pro pásmo 5 GHz. Velkou předností je licence L4, která umožňuje použití RouterBoardu jako AP bod pro vykrytí klientů až do vzdálenosti 1,5 km.

AP od Mikrotiku pro vzdálené klienty

AP od Mikrotiku pro vzdálené klienty
(29.08.2013)
Mezi venkovními jednotkami od Mikrotiku dosud chyběl vhodný RouterBoard pro vytvoření AP pro vzdálené klienty s možností rozšíření pro např. PtP spoj na další bod. Nyní přinášíme vhodné řešení této situace v podobě RouterBoardu RB912. Je určen pro pásmo 5 GHz, výstupem jsou RSMA konektory pro připojení ziskové antény MIMO2x2 a lze rozšířit díky slotu pro miniPCI express kartu a připravenými prolisy pro pigtaily. Nový model RB912 objednávejte zde.

Nové RouterBoardy od Mikrotiku

Nové RouterBoardy od Mikrotiku
(26.07.2013)
Mikrotik rozšířil svoji "i" řadu o další novinku. Jedná se o RouterBoard RB951Ui-2HnD. Router je ideální pro domácnost i kancelář. Velkou předností je podpora 3G modemu, externího hardisku či flash disku a možnost napájet další zařízení po PoE. RouterBoard má navíc integrovanou 2,4 GHz Wi-Fi s podporou rychlého standardu 802.11n. Další "novinkou" je RouterBoard RB433UL. Jedná se o lite verzi RouterBoardu RB433 s USB konektorem. Stejně jako předchozí model podporuje 3G modem i připojení externího disku.

Cloud Core Router CCR1036 s 16GB RAM

Cloud Core Router CCR1036 s 16GB RAM
(12.07.2013)
Není to tak dlouho co Mikrotik představil nejvýkonnější RouterBoard Cloud Core Router CCR1036 s 36-ti jádry. Neuplynul zdaleka ani rok a Mikrotik opět představuje nejvýkonnější verzi RouterBoardu - Cloud Core s 16GB RAM! Mikrotik se chlubí tím, že je až 20x rychlejší oproti původní verzi a zvládne zpracovat až 24 milionů paketů za sekundu s celkovou propustností až 16 Gbit/s. S cenou jen o kousek vyšší než předchozí model je to určitě skvělá volba pro Vaši síť.

Inovovaná řada RouterBoardů s označením "i"

Inovovaná řada RouterBoardů s označením
(11.07.2013)
Mít PoE výstup na zařízení je určitě velmi praktická věc. Mikrotik měl doposud PoE výstup pouze na RouterBoardu RB750UP. Nyní přichází s novou řadou, označenou písmenem "i", která již bude PoE výstup mít. Jako první přichází verze RB2011iL-RM. Oproti předchozí verzi RB2011L-RM má na 10 eth. portu zmiňovaný PoE výstup. PoE výstup má stejné napětí jako připojený zdroj a max. 580mA.

Nové jednotky RBGroove-52

Nové jednotky RBGroove-52
(10.07.2013)
Použít hotspot v 2,4GHz nebo 5GHz? S inovovanými jednotkami RBGroove-52 je nyní možné si frekvenci zvolit. Další velkou předností jednotek je přímá montáž na anténu např. tuto v 5GHz nebo zde v pásmu 2,4GHz. Zařízení je k dispozici jak v klientské verzi, tak i ve verzi vhodné pro hotspot.

EapBoardy v novém kabátě

EapBoardy v novém kabátě
(30.04.2013)
EapBoardy se staly neodmyslitenou součástí mnoha sítí. Protože nároky na přenos dat stále vzrůstají, přeřadili jsme i tyto jednotky na vyšší rychlost. Nyní je uvnitř antény jednotka RB911G-5HPnD s novým chipsetem Atheros AR9342 taktovaným na 600 Mhz a výstupním výkonem až 30 dBm! Samozřejmostí je pak integrovaná přepěťová ochrana, jak na Wi-Fi, tak i na ethernetové části. EapBordy jsou k dispozici ve třech provedeních. První je s 16 dBi anténou 2x2 MIMO. Další varianty jsou pak s jednou
18 dBi a 23 dBi anténou pro klienty vzdálené 2, respektive až 4 km. Každý EapBoard obdržíte s certifikátem výstupní kontroly.

Nové miniGBIC moduly od Mikrotiku

Nové miniGBIC moduly od Mikrotiku
(18.04.2013)
V minulém roce Mikrotik představil první RouterBoardy s SFP portem, kam lze jednoduše vložit MiniGBIC modul pro připojení do optické trasy. Nyní Mikrotik představuje i samotné MiniGBIC moduly. Jsou určeny jak pro multi-mode tak i single-mode vlákna, kde lze využít i WDM moduly s podporou přenosu obousměrné komunikace pouze po jediném vlákně. MiniGBIC moduly za skvělé ceny objednávejte zde.

Gigabitový sextant s přepěťovou ochranou

Gigabitový sextant s přepěťovou ochranou
(16.04.2013)
Mikrotik přichází s inovovanou gigabitovou venkovní jednotkou Sextant s kódovým označením RBSEXTANTG5HPnD a pokračuje tak ve zvyšování výkonu RouterBoardů. V nové verzi tak naleznete výkonný procesor Atheros AR9342 600MHz vhodný pro gigabitový provoz na ethernetu. Nutnou samozřejmostí s blížícím se bouřkovým obdobím je integrovaná přepěťová ochrana. Novou verzi objednávejte zde.

Novinky MikroTik

Novinky MikroTik
(25.03.2013)
Na letošním setkání uživatelů MikroTik - tzv. MUM (MikroTik User Meeting) - bylo představeno mnoho novinek. Tyto novinky se na trh budou dostávat postupně, tak jak budou zadávány do výroby. Pokud jste již nyní zvědaví, co nového přijde - podívejte se na náš blog, kde naleznete odkaz na prezentaci a další informace.

Nadupaný klient od Mikrotiku

Nadupaný klient od Mikrotiku
(20.03.2013)
Mikrotik připravil opravdu výkonnou gigabitovou jednotku RB911G-5HPnD. Svými parametry se výborně hodí ne jen jako klientská jednotka, ale i pro vytvoření delšího páteřního spoje point-to-point. O výkon se stará rychlý procesor Atheros AR9342 600MHz. Maximální výstup na rádiové části je úctyhodných 30 dBm. Stejně jako předchozí generace má RouterBoard integrovanou přepěťovou ochranu a podporuje PoE napájení. Jednotku objednávejte zde.

MikroTik SwOS se rozrostl

MikroTik SwOS se rozrostl
(10.03.2013)
Mikrotik známe zejména jako výrobce RouterBoardů a venkovních jednotek, ale málo kdo ví, že se věnuje i výrobě nastavitelných switchů s vlastním operačním systémem MikroTik SwOS. A právě další novinkou od Mikrotiku je nastavitelný switch RB260GS. Switch je plně gigabitový a nabízí mnoho pokročilých funkcí. Velkou předností switche je SFP slot pro MiniGBIC modul, díky kterému můžete velmi snadno integrovat optické vedení do metalické sítě.

Mikrotik jako domácí router

Mikrotik jako domácí router
(14.02.2013)
Rozšíření modelů RouterBoardů do segmentu SOHO routerů s integrovaným Wi-Fi se ukázal jako velmi dobrý krok a ihned po uvedení prvního modelu se tyto kompletní vnitřní jednotky staly velmi oblíbené. Nový model RB951G-2HnD tak navazuje na tuto úspěšnou řadu a přidává vyšší paměť 128 MB a takt procesoru 600 MHz. Díky těmto vlastnostem a gigabitovému portu lze s úspěchem nasadit i do menších firem. Nový RouterBoard s 5 letou zárukou objednávejte zde.

Výkonné novinky od Mikrotiku

Výkonné novinky od Mikrotiku
(25.01.2013)
Mikrotik představil další zajímavé modifikace svých produktů. Jedná se o verze určené do racku. První z nich je RouterBoard RB2011UAS-RM. Oproti původní verzi má navíc mikro USB port, vyšší paměť RAM, licenci L5, SFP port a barevný LCD displej. S cenou pod 2000 Kč bez DPH se bezesporu jedná o výborný produkt v poměru cena/výkon. Další novinkou je RouterBoard RB1100Hx2. Výkonem byl vsazen mezi současné modely RB1100AH a RB1100AHx2. Oproti vyššímu modelu v řadě má menší paměť RAM a nepodporuje hardwarovou akceleraci. Zajímavý je naopak cenově.

QR kód pro vaše pohodlí

QR kód pro vaše pohodlí
(23.01.2013)
Pro vaše větší pohodlí jsme implementovali do našich stránek tzv. QR kód pro jednoduchou platbu platebním příkazem. Ten slouží pro předvyplnění platebního příkazu v mobilním bankovnictví. V současné době ho podporuje Raiffeisenbank a Komerční banka. Formát je ovšem vytvořený na základě standardu ČBA a jeho použití není vázáno žádnou licencí. Předpokládáme tedy, že ho v budoucnu nasadí i další bankovní ústavy.
A jak QR kód používat? Pokud nakupujete prostřednictvím mobilního telefonu a vaše banka QR platby podporuje, stačí na kód kliknout a vaše bankovní aplikace by vám měla předložit platbu ke schválení. Pokud nakupujete na stolním počítači, mělo by stačit z vaší mobilní bankovní aplikace zvolit načtení QR kódu a namířit kameru přístroje na QR kód na obrazovce. Samozřejmě, přesný způsob se může lišit v závislosti na vaší aplikaci a nastavení.

Spolehlivé a levné řešení - RouterBoard SXT Lite5

Spolehlivé a levné řešení - RouterBoard SXT Lite5
(21.01.2013)
Kompletní outdoorové jednotky od Mikrotiku řady SXT se staly velmi oblíbeným klientským řešením, jak pro svou spolehlivost tak i cenu. Nyní Mikrotik představuje inovovanou jednotku SXT Lite5. Jedná se o duální klientskou jednotku s výstupem až 27 dBm a integrovanou přepěťovou ochranou. U tohoto modelu byl především kladen důraz na cenu a tak jednotka vychází nejlépe v poměru cena/výkon.

Nejvýkonnější řešení pro routování Vaší sítě

Nejvýkonnější řešení pro routování Vaší sítě
(05.12.2012)
Dlouho očekávaná novinka od Mikrotiku v podobě Cloud Core Routeru přichází, aby zkvalitnila Vaší síť. Energeticky náročné servery s často nedostačujícím výkonem, za to vysokým příkonem, se tak konečně mohou stát minulostí. Pro kvalitní a rychlé optické připojení využijete 4 SFP portů a 12 gigabit ethernet portů. Routujte vaši síť s CCR1036.

All-in-One RouterBOARD RB2011UAS-2HnD-IN

All-in-One RouterBOARD RB2011UAS-2HnD-IN
(03.12.2012)
RouterBOARD RB2011UAS-2HnD-IN je v současnosti nejlepším RouterBOARDem v porovnání cena/výkon. A protože se jedná o opravdu vydařený router, rozhodli jsme se natočit krátké produktové video na které se můžete podívat zde. A pro koho je tento router určený? Svým výkonem pro podniky či kanceláře a cenou pak pro domácnosti a poskytovatele internetu. Své uplatnění tedy najde v každé síti.

www.mikrotik.cz v novém

www.mikrotik.cz v novém
(30.10.2012)
Připravili jsme pro vás zbrusu nový eshop, který je postavený na nové technologii, která nám umožňuje pružněji a efektivněji reagovat na požadavky našeho obchodního oddělení. Doufáme, že se vám bude líbit, že zde naleznete pohodlněji a rychleji všechny potřebné informace, že se vám zde bude příjemněji nakupovat i že se sem budete rádi vracet. Uvítáme i vaše případné návrhy a připomínky.

Poslední školení Mikrotik v tomto roce

Poslední školení Mikrotik v tomto roce
(23.10.2012)
Proškolte své zaměstnance nebo sami sebe v používání RouterOS Mikrotik. Do konce roku máte nyní poslední šanci na poslední volná místa kurzu Úvod do systému MikroTik - teoretická část a praktická část.
Pokud se chcete stát opravdovým expertem a využít potenciál RouterOS naplno, nesmíte si nechat ujít školení:
- Expert na bezdrátová rozhraní
- Správce síťového provozu
Pro detaily jednotlivých školení a rezervace místa pokračujte zde.

Novinky od Mikrotiku

Novinky od Mikrotiku
(20.08.2012)
Mikrotik představil další zajímavé produkty nové řady RB2011. První z nich RB2011L-RM je RB2011L-IN v rackovém provedení. RouterBoard RB2011UAS-2HnD-IN je prvním RouterBoardem, který má dotykový LCD displej. Navíc je vybavem rychlou duální Wi-Fi kartou s podporou standardů 802.11 b/g/n, USB slotem pro připojení flash disku či 3G modemu a SFP slotem pro připojení miniGBIC modulu. Ideálně se tak hodí do menších kanceláří, podniků či domácností, kde snadno vytvoříte domácí uložiště, hotspot či optickou trasu. Poslední novinkou je RB2011UAS-2HnD, parametry je zcela shodný s předchozí verzí, jen je dodáván bez case a LCD displeje.

Nové produkty od Mikrotiku

Nové produkty od Mikrotiku
(19.06.2012)
RBMetal-5SHPn je jednotka určená do opravdu extrémních podmínek. Tělo jednotky je ukryto v robustním hliníkovém krytu. Samotná jednotka je vybavena chipsetem Atheros AR7241 a na WIFI části má výstup až 1,3 W! Licence L4 pak umožňuje použít jednotku i jako AP. Samozřejmostí je pak podpora PoE napájení a ukazatel síly signálu. Další novinkou je RB951-2n. RouterBoard byl navržený s ohledem na nízkou cenu, přesto je velmi dobře vybavený. Jedná se o skvělé řešení pro vytvoření WIFI sítě v domácnosti. Mezi hlavní přednosti patří integrovaná WIFI karta s podporou přenosové rychlosti až 150 Mbps, podpora PoE napájení a velmi nízká spotřeba, která je pouhé 3W.

RouterBoard SXT se zvýšeným výkonem

RouterBoard SXT se zvýšeným výkonem
(05.06.2012)
Oblíbili jste si výborné klientské řešení v podobě RouterBoardu SXT? Není se čemu divit - kompaktní rozměry, přepěťová ochrana, nízká cena, podpora nejrychlejších standardů s TDMA technologií Nv2, snadná a rychlá instalace dělají z SXT jasnou volbu. Navíc nyní objednávejte verzi SXT se zvýšeným výkonem na 31 dBm.

Stability award i4wifi a.s. mezi 8% nejstabilnějších firem v ČR

Stability award i4wifi a.s. mezi 8% nejstabilnějších firem v ČR
(15.11.2011)
Agentura ČEKIA uspořádala již 17. ročník TOP100 českých společností, kde v kategorii ČEKIA Stability Award hodnotící stabilitu firmy, uděluje známku dle finanční a nefinanční bonity firmy na desetistupňové škále s nejlepšími známkami AAA, AA resp. A. Společnost i4wifi a.s., provozující tento e-shop, získala ocenění nejvyšší tj. AAA - excelentní, které i Vám přináší jistotu, že spolupracujete s jednou z nejstabilnějších firem na českém trhu. Pro celý dokument pokračujte zde.